tabnakostan

گور دسته جمعی ماهی ها
چند سالی می‌شود که ماهی قرمز به‌عنوان نماد نوروز و سفره هفت‌سین، جای خودش را در خانه‌های ایرانیان باز کرده‌است. ماهی قرمز زیبایی که معمولا قبل از رسیدن به سیزده به در جان خود را در شرایط نامساعد تنگ از دست می دهند.
آنچه در مورد سرطان های سیستم ادراری باید بدانیم
تغییر سبک زندگی؛ راه برون رفت از ابتلا سرطان
زندگی در دنیای مدرن، رفتارهای خاص خود را می طلبد. افراد با شناخت از روند تغییر در دنیای حاضر می توانند خود را با آن هماهنگ کنند و در ادامه، سلامتی را برای خود و خانواده شان تضمین نمایند؛
دستفروشی های نوین
بدون تردید پل عابر پیاده ،ایستگاه مترو و یا پیاده راهی در تهران نمی یافت که حداقل 100 دستفروش در آن اطراق نکرده باشند. معضل دستفروشی و روی آوردن مردم که غالبا مهاجران هستند به شغل های کاذب هر روز پر رنگ تر می شود ....
مدرسه طبیعت و آینده ی کودکانمان؛
پای خود را بر گلیم محیط زیست دراز نمی کنند
امروزه کودکان با فناوری‌های مدرنی چون فناوریهایی مانند تبلت، آی پد، اینترنت، کامپیوتر احاطه شده‌اند؛ بچه‌ها از سنین خیلی پایین یاد می‌گیرند که چگونه از اینترنت استفاده کنند. اما آیا آنها واقعاً شانسی برای تجربه کردن پیدا می کنند؟
همه چیز درباره ی اسکار
اسکار پرهیاهوی سال 2017 سرانجام به کار خود پایان داد و فیلم «فروشنده» از میان پنج نامزد بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان توانست اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند.
به بهانه روز سلامت مردان؛
آگاهی از مرزهای سلامت مردان
اگر نگاهی به تقویم بیندازیم روزهای بسیاری می یابیم که در رابطه با بحث سلامت است؛ برخی مسائل پزشکی آن چنان با روزمره همه ما همراه است که عدم توجه بدان مشکلات بسیاری ایجاد می کند
متخصص تغذیه عنوان کرد:
رسیدن به تناسب اندام بدون دارو
"مردانگی به زور و بازو نیست" این جمله ای بود که مادربزرگ های ما آن را زیاد استفاده می کردند اما در گوش هیچ یک از ما فرو نرفت. داشتن اندام متناسب آن چنان برای بسیاری از ما جذاب است که قید سلامتی را می زنیم و گاهی به چشم و همچشمی می افتیم که فراموش می کنیم چه اتفاقی انتظارمان را می کشد.
چهارشنبه سوزی نزدیک است
بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، سوختگی جزو 10 عامل مرگ و میر در کشور است که بیش از 70 درصد جمعیت آن را افراد زیر 40 سال تشکیل داده اند و این حوادث عمدتا در چهارشنبه سوری رخ می دهد
این نمایشگاه توانمند است!
نمایشگاهی رو به تعطیلی/ تعطیلی8 نمایشگاه در شهر آفتاب
مجموعه نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب، عظیم ترین پروژه نمایشگاهی کشور بود که با هدف ایجاد مرکز تجارت جهانی ایران در فازهای مختلف ساخته و راه‌اندازی شد اما با تعطیلی پی در پی نمایشگاهها در این مکان زنگ خطرش به صدا درآمده است.
در پي رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني
آن مرد در زمستان رفت
چند شب گذشته خبري جانسوز رسانه هاي مختلف را در بر گرفت؛ فوت مرد انقلاب. مردي كه در قبل و بعد از انقلاب بي شك از تاثير گذارترين چهره هاي سياسي معاصر بوده است. مردي كه حتي تحسين منتقدين خود را بر انگيخت
در پي رحلت جانگداز بزرگ مرد تاريخ ايران
ايران پس از هاشمي
هواي ناپاك پشت سر حقوق شهروندي پنهان است
روزهاي گذشته منشور حقوق شهرونداي توسط دولت تدبير رونمايي شد و اين رفتار در بوق و كرنا قرار گرفت؛ اما غافل از آن كه يكي از اساسي ترين حقوق شهروندي ما ايرانيان داشتن هواي پاك و سالم است.
وضعيت ناپايدار بيمه سلامت
بیمه سلامت یک طرح عمومی دولتی بوده که طی چند سال اخیر توسط دولت و به تولی سازمان خدمات درمانی اجرا شده است.
در پي تهديد هر ساله دولت تركمنستان براي قطع گاز؛
باجگيري به رسم همسايگي
معمولا هرسال زمستان اسمشان حداقل یک بار به گوش می رسد. "همسایه ترکمن" اولین بار در زمستان سرد چند سال قبل به خاطر تهدید به قطع صادرات گاز به کشورمان خبرساز شد
گورهاي دسته جمعي با نگاه سياسي
چندي پيش عكس عده اي از افراد در فضاي رسانه اي منتشر شد كه شب را در گور به صبح مي رساندند. با انتشار اين عكس ها فضاي عمومي با التهاب روبهرو شد و همه به اين فكر افتادند كه دولت اميد كجاي كار است؟ شهرداري چه رفتاري انجام داده است و يا ساير ارگان ها در كجاي اين شهر حضور دارند كه عده اي بايد شب را اينگونه سپري كنند!
در پي اعتراضات معلمان به حقوق خود
معلمان معترض سياسي نيستند
طی یک سال گذشته، آموزش و پرورش حاشیه های زیادی را داشته است که یکی از مهمترین حاشیه های آن اعتراض معلمان به میزان حقوق و دستمزدهای خود بوده است.
حاکمان دو تابعیتی؛
استفاده از قوانین دو پهلو
بحث دو تابعیتی ها جز آن دسته از مباحثی است که با توجه به خلاهای قانونی سو استفاده های بسیاری شده است که مورد اخیر آن رئیس بانک مرکزی بود که پس از تخلف به کانادا گریخت. این ماجرا بحث های زیادی برای مدیران دو تابعیتی را مطرح کرد.
حذف یارانه در دستور کار دولت قرار گرفت
یارانه های دردسر ساز
شش سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد؛ قانونی که در دولت دهم اجرا شد و به دولت یازدهم به ارث رسید. این قانون به دلیل نقاط ضعف و آثار و تبعاتی که داشت، از همان روزهای اول با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان روبه‌رو شد.
اصولگرايان، در آستانه اجماع!
با نزديك شدن به انتخابات رياست جمهوري دو طيف اصول گرا و اصلاح طلب در حال صف آرايي انتخاباتي هستند و هر يك گزينه هاي خود معرفي خواهند كرد. در گذشته خبر از اجماع اصلاح طلبان و تفرقه اصولگرايان در انتخابات آينده آمده بود ولي در حال حاضر گويا ورق برگشته است.
در پي برخي اظهارات نماينده پايداري
وقتي از كاه كوه مي سازيم
حتما تا كنون اخباري در ارتباط با سخنان وزير امور خارجه در جمع نمايندگان مردم را شنيده ايد. انتساب سخناني به وزير امور خارجه كه گويا محرمانه عنوان شده در جلسه اي از سوي نماينده پايداري، از جمله اقدامات عجيبي بود كه ذهن همگان را مشوش كرد
آیت الله هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفت
آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش دار فانی را وداع گفت.
بی توجهی سئوال برانگیز مسئولین نظارتی استان البرز!!
وقتی «درحاشیه» واقعی می شود/ نقص عضو بیمار در یک مرکز جراحی تعطیل شده و متعلق به چند میلیاردر
در حالی که موسس و صاحب امتیاز یک مرکز جراحی محدود در کرج طی مکاتباتی با دانشگاه علوم پزشکی البرز برای پیشگیری از وقوع حوادث جبران ناپذیر درخواست تعطیلی موقت مرکز خود را داده بود، بی توجهی سئوال برانگیز دانشگاه علوم پزشکی البرز نسبت به تعطیلی این مرکز، منجر به نقص عضو یک بیمار در این مرکز جراحی شد.
منشور حقوق شهروندي، وعده انتخاباتي يا مانور انتخاباتي!
ز نیمه پاییز سال 92 که روحانی در خرداد آن سال به عنوان رئیس دولت یازدهم با رای مستقیم مردم برگزیده شد، یکی از وعده های انتخاباتی او درباره تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی، عملی شد.
تصويب قطعنامه عليه تل آويو
قطعنامه بدون الزام
از آن هنگام که رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین در سال ۱۹۴۸ اعلام موجودیت کرد تاکنون به طور متوسط هر سال حداقل یک یا دو قطعنامه و یا بیانیه علیه این رژیم در شورای امنیت و یا مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، به تصویب رسیده است .
در پي اظهارات متناقض انگلستان
عرصه سياست خارجه مي تواند نظر شخصي باشد؟
اين روزها روابط ايران در دنيا توسعه يافته است تا جايي كه وزیر امور خارجه انگلیس چند روز گذشته در سخنرانی خود گفته بود كه باید برای توسعه روابط بهتر با تهران تلاش کنیم و در مورد برجام از حمايت خود حرف زده بود
پايان بي پايان مجادلات در مجلس
مجلس نمايندگان در همه دنيا، از مجموع نظرات مختلف مردم تشكيل شده و به اصطلاح مجموعي از مخالفان و موافقان را تشكيل مي دهد. در اين باره شكي وجود ندارد كه در مجلس نمايندگان سراسر دنيا بحث و مجادله صورت مي گيرد و گاهي با دعوا و كتك كاري ختم مي شود
هزينه ي تحميل بر مجلس دهم
بركناري مسئولان...
استیضاح یكی از ساز وكارهای سیاسی مورد استفاده در سیاست داخلی كشورها و به طور مشخص عرصه مناسبات دو قوه مقننه و مجریه است. اما در سال هاي اخير هدف آن تغيير كرده و جاي خود را به حاشيه هايي داده است كه گره اي از مشكل جامعه باز نمي كند.
سيستان را زنده نگه داريم
سیستان و بلوچستان با در اختیار داشتن 11.5 درصد از پهنه خاکی ایران اسلامی، همجواری با 2 کشور افغانستان و پاکستان، در اختیار داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و هزاران مزیت دیگر تا پیش از این در سایه نامهربانی های خواسته یا ناخواسته از پیشرفت متعالی باز مانده و تنها به برخی از ظرفیت های آن توجه شده بود
سکوت پس از برجام
انتخابات امريكا صورت گرفت و مانند هميشه آثارش را بر سياست هاي خارجه نمايان كرد. با روي كار آمدن دونالد ترامپ و تمديد تحريم هاي ايران، به گفته برخي متخصصان برجام نقض شد؛ اما با گذشت روزهاي اوليه از آن، برخي آن را نقض برجام ندانستند و برخي ديگر سكوت كردند.
یادداشت
۸ شعبه بانک اقتصادنوین در شهر تهران در آستانه سال جدید اسکناس نو توزیع می‌کنند.
یک تیم تحقیقاتی به رهبری ناسا در پی ایجاد یک سپر مغناطیسی بین مریخ و خورشید است.
وزیر ورزش و جوانان از راه‌اندازی خانه‌های جوان در تمام استان‌ها تا پایان سال آینده خبر داد.
برق نورد با اشاره به اینکه این روزها مشغول فعالیت با محمدعلی باشه آهنگر است، گفت: از روند نقشم درفصل دوم سریال "شهرزاد" خبر ندارم.
نماینده مردم فومن در تذکری نسبت به خستگی هیئت رئیسه و تنبلی همکارانش در رأی دادن انتقاد کرد و گفت که«من خسته و تو دیوانه ما را که برد خانه؟»، مصرعی که پزشکیان در واکنش به آن گفت:ما خسته نیستم و تا شب سرکاریم.