آن مرد در زمستان رفت
در پي رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني
چند شب گذشته خبري جانسوز رسانه هاي مختلف را در بر گرفت؛ فوت مرد انقلاب. مردي كه در قبل و بعد از انقلاب بي شك از تاثير گذارترين چهره هاي سياسي معاصر بوده است. مردي كه حتي تحسين منتقدين خود را بر انگيخت
ايران پس از هاشمي
در پي رحلت جانگداز بزرگ مرد تاريخ ايران
هواي ناپاك پشت سر حقوق شهروندي پنهان است
روزهاي گذشته منشور حقوق شهرونداي توسط دولت تدبير رونمايي شد و اين رفتار در بوق و كرنا قرار گرفت؛ اما غافل از آن كه يكي از اساسي ترين حقوق شهروندي ما ايرانيان داشتن هواي پاك و سالم است.
وضعيت ناپايدار بيمه سلامت
بیمه سلامت یک طرح عمومی دولتی بوده که طی چند سال اخیر توسط دولت و به تولی سازمان خدمات درمانی اجرا شده است.
باجگيري به رسم همسايگي
در پي تهديد هر ساله دولت تركمنستان براي قطع گاز؛
معمولا هرسال زمستان اسمشان حداقل یک بار به گوش می رسد. "همسایه ترکمن" اولین بار در زمستان سرد چند سال قبل به خاطر تهدید به قطع صادرات گاز به کشورمان خبرساز شد
گورهاي دسته جمعي با نگاه سياسي
چندي پيش عكس عده اي از افراد در فضاي رسانه اي منتشر شد كه شب را در گور به صبح مي رساندند. با انتشار اين عكس ها فضاي عمومي با التهاب روبهرو شد و همه به اين فكر افتادند كه دولت اميد كجاي كار است؟ شهرداري چه رفتاري انجام داده است و يا ساير ارگان ها در كجاي اين شهر حضور دارند كه عده اي بايد شب را اينگونه سپري كنند!
معلمان معترض سياسي نيستند
در پي اعتراضات معلمان به حقوق خود
طی یک سال گذشته، آموزش و پرورش حاشیه های زیادی را داشته است که یکی از مهمترین حاشیه های آن اعتراض معلمان به میزان حقوق و دستمزدهای خود بوده است.
استفاده از قوانین دو پهلو
حاکمان دو تابعیتی؛
بحث دو تابعیتی ها جز آن دسته از مباحثی است که با توجه به خلاهای قانونی سو استفاده های بسیاری شده است که مورد اخیر آن رئیس بانک مرکزی بود که پس از تخلف به کانادا گریخت. این ماجرا بحث های زیادی برای مدیران دو تابعیتی را مطرح کرد.
یارانه های دردسر ساز
حذف یارانه در دستور کار دولت قرار گرفت
شش سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد؛ قانونی که در دولت دهم اجرا شد و به دولت یازدهم به ارث رسید. این قانون به دلیل نقاط ضعف و آثار و تبعاتی که داشت، از همان روزهای اول با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان روبه‌رو شد.
اصولگرايان، در آستانه اجماع!
با نزديك شدن به انتخابات رياست جمهوري دو طيف اصول گرا و اصلاح طلب در حال صف آرايي انتخاباتي هستند و هر يك گزينه هاي خود معرفي خواهند كرد. در گذشته خبر از اجماع اصلاح طلبان و تفرقه اصولگرايان در انتخابات آينده آمده بود ولي در حال حاضر گويا ورق برگشته است.
صفحه  از ۱۹