سردار اسلامی همزمان با ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا، شهادت را بزرگترین جلوه عشق دانست و گفت: گذشتن از جان کار ساده‌ای نیست و نیاز به عشق و ایمان بزرگی در قامت شهادت دارد.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱ 13 March 2023

شهید اسم رمز عاشقی است

به گزارش «تابناک البرز» سردار سرتیپ دوم پاسدار «ابوالفضل اسلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با اشاره به روز ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: شهدا از اولیای خدا بودند که برای دفاع از میهن اسلامی و مبارزه با جنایت کاران تاریخ رهسپار جبهه‌ها شدند.
وی با تاکید بر اینکه در ایام دفاع مقدس برای شناخت عظمت حماسه شهدا باید ابعاد گوناگون اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دفاع مقدس بررسی شود، افزود: در روز‌هایی که در جبهه‌ها از زمین و آسمان آتش گلوله و موشک و خمپاره می‌بارید و رزمندگان از همه چیز خود در راه شهادت گذشته بودند، عده‌ای طمع کارانه بی‌اعتنا به سرنوشت کشور راه دلالی و واسطه گری و یا احتکار را در پیش گرفته بودند تا اجناس خود را در روز‌های سخت جنگ با سود چند برابر به مردم بفروشند و کاخ‌های عشرت بنا کنند.
وی با بیان اینکه شهدا انسان‌های عاشقی بودند که خالصانه و صادقانه در راه مردم، کشور و دین اسلام جان خود را فدا کردند، عنوان کرد: نسل جوان امروز شناخت درستی از جنگ ندارد، رسانه‌ها و سینمای کشور هم در انتقال این مفاهیم ناکام بوده اند و این درحالی است که هر دقیقه از جنگ جهنمی طاقت فرسا بود که بسیاری حتی از صدای شلیک گلوله‌ها نیز می‌هراسیدند و طاقت ماندن در جبهه را نداشتند، اما شهدا مردانه زیر آتش و گلوله ایستادگی کردند و این مسأله بدون عشق و ایثاری بزرگ ممکن نبود.
اسلامی با اشاره به اینکه شهدا می‌توانستند در پشت جبهه‌ها بمانند مال اندوزی کنند و یا مانند برخی افراد برای مردم ژست روشنفکری بگیرند، بیان داشت: شهدا هم مانند هر انسانی به زندگی علاقه‌مند بودند، بسیاری از آن‌ها مجرد بودند و قصد تشکیل خانواده داشتند، برخی از آن‌ها نیز که تشکیل خانواده داده بودند نگران همسر و فرزندانشان بودند، آن‌ها نیز به پیشرفت در زندگی، ارتقا مادی، اقتصادی، تحصیلی علاقه داشتند، اما در روز حادثه پشت ایران اسلامی را خالی نکردند و مردانه در برابر دشمن ایستادند تا ناموس و شرف ایران اسلامی حفظ شود.
 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با تاکید بر اینکه باید حماسه بزرگ شهدا در تاریخ کشور جاودانه شود و نسل جوان با ارزش‌های آن‌ها آشنا شود، تصریح کرد: تدبر و مطالعه درباره زندگی شهدا روح را جلا می‌دهد و اسباب تعالی انسان‌ها را فراهم می‌آورد. وی با تاکید بر اینکه شهدا متعلق به همه ملت ایران با هر تفکر و دیدگاهی هستند، افزود: شهدا برای تمام مردم ایران اسلامی جان دادند و امروز نباید با مصادره آن‌ها به نفع یک تفکر یا جناح سیاسی و عقیدتی مانع ایجاد ارتباط جامعه با آن‌ها شویم.
سردار اسلامی با اشاره به اینکه در برابر انتقال مفاهیم و ارزش‌های شهدا به نسل‌های آینده مسئول هستیم، خاطرنشان کرد: باید زبان نسل جوان را بیاموزیم، برای آن‌ها وقت بگذاریم و پدرانه با آن‌ها گفت‌وگو کنیم و اگر در این راه موفق شویم و آن‌ها با معارف دفاع مقدس آشنا شوند بی تردید از هرگونه آسیب اجتماعی و سیاسی مصون خواهند بود و امنیت و آینده جامعه تضمین می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار