مدیر کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از صدور ۴۷ موافقت اصولی با پیش بینی حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۶۳ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۳۹۷ نفر از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون در استان البرز خبر داد.
کد خبر: ۱۱۴۸۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷ 13 January 2024

به گزارش «تابناک البرز» رحیم خاکی با اعلام این خبر گفت: از این تعداد ۵ موافقت اصولی برای هتل، ۳ واحد پذیرایی سنتی، ۱۲ بومگردی، ۱۰ مجتمع گردشگری، ۲ مجتمع پذیرایی اقامتی و گردشگری، یک اقامتگاه سنتی و ۲ طرح گردشگری تفریحی است.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز بیشترین این موافقت اصولی‌ها را در زمینه بوم‌گردی دانست و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای البرز در زمینه گردشگری روستا و تاکید استاندار محترم بر رونق گردشگری روستایی و بوم‌گردی حمایت ویژه‌ای در این زمینه وجود دارد.
خاکی حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها را ۵ هزار و ۶۳ میلیارد تومان عنوان کرد و مساحت کل عرصه این تعداد تاسیسات را ۵۷۲ هزار و ۴۵۱ متر مربع و مساحت بنای احداثی را ۱۲۵ هزار و ۵۲۹ متر مربع عنوان کرد.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز در پایان با تاکید بر حمایت تمام قد میراث‌فرهنگی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های گردشگری استان، همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های مرتبط برای صدور مجوز احداث این مجموعه‌های گردشگری را از موضوعات حائز اهمیت برای حصول نتیجه در این زمینه‌ برشمرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار