رییس پلیس فتا البرز گفت: پیامک های جعلی بسته اینترنت رایگان روز پدر ترفند کلاهبرداران است و مردم فریب این پیامک ها را نخورند.
کد خبر: ۱۱۵۰۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱ 24 January 2024

به گزارش «تابناک البرز» سرهنگ"رسول جلیلیان" اظهار کرد: مجرمان سایبری با سوءاستفاده از مناسبت های مختلف ، اقدام به تبلیغات مختلف مانند ارائه بسته اینترنت رایگان از کاربران کرده و از آنها کلاهبرداری می کنند.

وی اضافه کرد: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های پرداخت جعلی بانک‌ها می پردازند که مردم باید برای پیشگیری از هرگونه جرم هوشیار باشند.

جلیلیان گفت: کاربران برای دریافت بسته اینترنت فقط از مراکز رسمی و سایت های مورد اطمینان اپراتورها خریداری کنند .

وی بیان کرد: ارسال پیامک های جعلی، ارائه لینک های خرید ، هدایت به درگاه های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن های مختلف توسط مجرمان سایبری در این شرایط دور از ذهن نخواهد بود.

رییس پلیس فتا البرز اضافه کرد: مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را کسب و سپس اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی کلاهبرداری ها از طریق خریدهای اینترنتی روز پدر به کاربران توصیه کرد که از فروشگاه های اینترنتی با نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند.

جلیلیان یادآور شد: کاربران در صورت اطلاع از صفحات جعلی اینترنتی موارد را بلافاصله از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار