مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۹۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷ 05 June 2024

به گزارش «تابناک البرز» حمیدرضا نامداری گفت: به کارگیری کلر زن هیدرومکانیکی(کوزه‌ای) در ۳۹ نقطه از تاسیسات روستاهای شهرهای آسارا و کوهسار در دستور کار قرار گرفته که تا کنون با نصب ۲۴ دستگاه، آثار مثبت جهاد آبرسانی روستایی بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آبفا البرز افزود: هم اکنون در روستاهای آسارا و کوهسار بالغ بر ۶۰ درصد کلر زنی منابع آبی به روش کوزه ای صورت می گیرد.

وی با اشاره به پراکندگی و گستردگی روستاهای کوهستانی در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی روستاهای آسارا و کوهسار به گونه ای است که خدمت رسانی به روستاها به راحتی انجام نمی شود چرا که دسترسی به روستاها امری بسیار دشوار است.

نامداری با بیان اینکه تاسیسات و منابع آبی در این روستاها در اماکنی مستقر است که فاقد انرژی برق است؛ خاطرنشان کرد: طی بررسی‌های صورت پذیرفته بهترین روش برای گندزدایی منابع آبی این روستاها کلر زنی به روش هیدرولیکی است زیرا منابع آبی در این منطقه تا حدودی غنی است.

مدیر عامل آبفا استان البرز، ضد ضربه بودن و مقاومت کلر زن های کوزه ای در برابر شکستگی، ضد سایش بودن ، سهولت در باز و بسته شدن و نصب ، توزیع و تزریق یکنواخت کلر، انحلال و مصرف کامل پرکلرین و کاهش تلفات آن، پاسخگویی به نوسانات مصرف (کاهش یا افزایش مصرف)، قابلیت تنظیم و کنترل مقدار تراوش و تزریق کلر بوسیله دو شیر کنترل، در بَر داشتن سیلیس مخصوص به مقدار لازم جهت مخلوط با پودر پرکلرین، دوجداره بودن و قابلیت تعدیل نوسانات غلظت در واحد زمان، کلر زنی در حالت هیدرواستاتیک براساس اسمز و در حالت هیدرو دینامیک بر اساس سرعت و فشار عمل را از مزایای این دستگاه یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان خرداد ماه سال جاری، تمام روستاهای واجد شرایط مجهز به کلر زن‌های هیدرومکانیکی خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار