مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از برقرای مسیر پروازهای کارگو باری خارجی از مبدا چین به مقصد این فرودگاه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۰۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲ 22 November 2021

به گزارش «تابناک البرز» نادر ثناگو مطلق با اشاره به برقراری خط پروازی کرج- چین اظهار داشت: پس از پیگیری و مذاکرات صورت گرفته و با هدف رفع نیاز تولید کنندگان به مواد اولیه به خصوص در بخش کالاهای آی.تی و آی.سی.تی  پرواز کرج چین برقرار شده است.

وی افزود: به همین منظور پرواز بوئینگ 747 از مبدا شهر شنزن چین حاوی شصت تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با بیان اینکه به دنبال توسعه هر چه بیشتر مسیرهای پروازی از دیگر نقاط دنیا  هستیم، گفت: با تحقق این مهم و با توجه به ظرفیت‌های فرودگاه بین المللی پیام این آمادگی وجود دارد تا علاوه بر واردات کالاهای مورد نیاز، تولیدات داخلی در بخش های مختلف از جمله فناوری‌های نوین از طریق این فرودگاه به مقصد کشورهای هدف صادر شود.

ثناگو با اشاره به استقرار گمرک در این منطقه  تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت و به ویژه صنایع مستقر در این منطقه نیازمند دسترسی به مواد اولیه برای تولید کالا و خدمات خود هستند، به همین منظور، رایزنی برای توسعه پروازهای باری با چندین کشور از جمله چین  صورت گرفته که امروز شاهد محقق شدن آن هستیم.

وی با اشاره به آمادگی فرودگاه بین المللی پیام برای توسعه هر چه بیشتر پروازها در این بخش گفت: در صورت تعلق گرفتن یارانه سوخت پروازهای کارگو، می‌توان شاهد رونق دوباره پروازها با هدف صادرات و واردات کالاها از طریق این فرودگاه باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار