رییس اداره سنجش آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۱۴۴ حوزه آموزش و پرورش این استان آماده برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال ۱۴۰۱ شده است.
کد خبر: ۱۰۵۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲ 28 June 2022

به گزارش «تابناک البرز» اصغر افشار اظهار داشت: امسال ۲۳ هزار و ۷۳۶ داوطلب در آزمون سراسری دانشگاه ها در  استان البرز شرکت می کنند.

وی تعداد کل داوطلبان کنکور استان البرز در سال ۱۴۰۱ را ۴۳ هزار نفر ذکر کرد و یادآور شد: تعداد عوامل اجرایی کنکور امسال در حوزه های آموزش و پرورش استان نیز سه هزار نفراست.

وی بیان داشت: داوطلبان در پنج گروه آزمایشی ازهشتم تا ۱۱ تیرماه در آزمون سراسری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

افشارتصریح کرد: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر درصبح چهارشنبه هشتم تی، داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه نهم تیر، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه دهم تیر و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در صبح شنبه یازدهم تیربرگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه  درب های ورودی مکان های برگزاری آزمون سراسری ۲ ساعت قبل از آغاز آزمون باز می شود،اضافه کرد: آزمون های نوبت صبح از ساعت هشت و نیم آغاز شده اما درهای حوزه های آزمون از ساعت ۶.۳۰ صبح باز است.

 وی ادامه داد: حوزه های آزمون با توجه کامل به پروتکل های بهداشتی برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ در استان البرز سازماندهی شده است.

رییس اداره سنجش آموزش و پرورش البرز افزود: انتظار می‌رود داوطلبان راس ساعت مقرر در محل آزمون خود حضور یابند و محل برگزاری آزمون را از قبل شناسایی کنند.

وی یادآورشد: داوطلبان از آوردن وسایل اضافی مانند تلفن همراه، تبلت، ماشین حساب و سایر موراد خودداری کنند و تنها اقلام ضروری از جمله مداد، پاک‌کن، تراش و ماسک به همراه داشته باشند.

سال گذشته ۴۰ هزار و ۹۳۱ داوطلب در حوزه های کنکور استان البرز شرکت کردند.

استان البرز ۵۲۰ هزار دانش آموز دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار