مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: باید اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) را در بین دانش آموزان تبیین کنیم زیرا یکی از مأموریت‌های اصلی ما معرفی شخصیت و جایگاه ایشان است.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲ 28 May 2023

امام (ره) روح عزت را در جهان اسلام زنده کرد

به گزارش «تابناک البرز» علی حجرگشت اظهار کرد: باید در قالب‌های مختلف فرهنگی، علمی و پژوهشی تبیین اندیشه‌های حضرت امام را برایمخاطبان انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) به عنوان رهبر جهان اسلام، روح عزت، اعتماد به نفس و هویت‌بخشی را در مردم کشورهای اسلامی زنده کرد.

وی یادآور شد: امام به عنوان یک فیلسوف، مجتهد و شخصیت برجسته علمی و مذهبی با تحول عظیم فکری و اعتقادی که در بین مردم جهان ایجاد کرد، نجات بخش مردم مظلوم از دست استبداد جهانی و دیکتاتورها شد.

حجرگشت با اشاره به اینکه مهمترین اقدام و خدمت حضرت امام خمینی (ره) به مردم شناساندن دین اسلام به عنوان یک مجموعه کامل و جامع دینی بود، اضافه کرد: امام خمینی (ره) روح عزت را در جهان اسلام زنده کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) با ایجاد حکومتی اسلامی در عمل نشان دادند که نظریه جدایی دین از سیاست باطل است و یکی از هنرمندی‌های امام خمینی (ره) این بود که اختلافات در بین اعضای جامعه را رفع و اتحاد ایجاد کند.

وی تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران تلاش کرد، اختلاف دین براندازی که توسط بیگانگان طراحی شده بود را از بین ببرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز افزود: اکنون تبیین ویژگی‌های اخلاقی و سیره زندگی امام راحل از محورهای مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

حجرگشت تاکید کرد: لازم است اتفاقات تاریخی آن دوره و رویکرد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم طاغوت برای دانش آموزان به زبان قلم و هنر با استفاده از فناوری نوین بیان شود که در این راه می‌توان با انجام مسابقات فرهنگی و هنری در راه شناخت و تبیین شخصیت امام خمینی اقدام کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار