مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: پدیده گرد و خاک باعث شده است تا سطح کیفیت هوای استان کاهش یابد و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.
کد خبر: ۹۸۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ 02 August 2021

به گزارش «تابناک البرز» فردین حکیمی اظهار کرد: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفیت آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۲۴ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی بیان کرد: بر همین اساس شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌های اشتهارد، ساوجبلاغ، نظرآباد و فردیس به ترتیب ۶۴، ۱۲۳، ۱۱۳ و ۹۹ است که بر این مبنا فردیس و اشتهارد در وضعیت قابل قبول و ساوجبلاغ و نظرآباد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز تصریح کرد: پدیده گرد و خاک باعث شده است تا سطح کیفیت هوای استان کاهش یابد و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

وی با اشاره به ضرورت پیشگیری از هرگونه اقدامی که باعث افزایش آلودگی هوا شود، متذکر شد: به ساکنان شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد به ویژه بیماران قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از خانه خارج نشوند و دیگر گروه‌ها نیز از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین