نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با هشدار به فروشندگان و دفاتر فروش خودرو گفت: هیچ شرکتی حق پیش فروش خودرو را ندارد و پیش فروش خودرو تخلف محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۴۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹ 01 March 2023

به گزارش «تابناک البرز» ناصر کاویانی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با موضوع پیش فروش خودرو در این استان، اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور نمایندگان پلیس امنیت اقتصادی استان، اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف مرکز استان و تعدای از مدیران عامل شرکت‌های فعال در زمینه فروش خودرو در استان برگزار شد.

وی افزود: پس از گفتگو و تبادل نظر در این جلسه مواردی برای پیشگیری از وقوع جرم در حوزه پیش فروش خودرو مصوب شد.

نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر هیچکدام از شرکت‌ها و دفاتر فعال در زمینه خودرو مجوزی برای پیش فروش ندارند، بیان کرد: بر اساس یکی از مصوبات شرکت‌های پیش فروش خودرو ملزم به ارائه لیست کلیه فروش خودروها و پیش فروش‌های انجام شده به پلیس امنیت اقتصادی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی البرز و اتاق اصناف مرکز استان هستند.

وی با بیان اینکه تعهدات پیش فروش خودرو باید اجرایی شود، بیان کرد: بر اساس یکی دیگر از مصوبات مقرر شرکت‌ها و دفاتر فروش خودرو در صورت ادامه فروش نامه رسمی از شرکت‌های خودرو ساز ارائه کنند.

کاویانی با اشاره به اینکه بر اساس دیگر مصوبه این جلسه با توجه به اینکه اخلال در نظام بازار خودرو توسط دلالان صورت می‌گیرد، هر کدام از شرکت‌ها خودرو ملزم شدند که افرادی را که به صورت سبدی اقدام به خرید تعداد زیادی خودرو می‌نمایند اعلام کنند، ادامه داد: با توجه به منع پیش فروش خودرو، شرکت‌های مذکور صرفاً می‌توانند نسبت به فروش خودرو اقدام نموده و می‌بایست با مراجعه به اتحادیه صنف نمایشگاه داران برابر مقررات نسبت به تشکیل پرونده جهت اخذ پروانه کسب اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه رعایت همه این موارد برای شرکت‌های فعال در زمینه خودرو الزامی است، متذکر شد: شرکت‌های فعال در زمینه خودرو دارای نمایندگی در سطح استان و کشور باید اسامی مدیران عامل را با ذکر نام شرکت و آدرس به پلیس امنیت اقتصادی استان، اداره نظارت بر اماکن عمومی و اتاق اصناف مرکز استان اعلام کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با اشاره به اینکه هیچ پیش فروشی نباید توسط دفاتر فروش و شرکت‌های فعال در زمینه خودرو انجام شود، ادامه داد: در حال حاضر نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خودروساز هم پیش فروش خودرو ندارند و پیش فروش خودرو نیاز به صدور مجوز از سوی شرکت‌های خودرو ساز دارد.

کاویانی با اشاره به اینکه مردم مراقب سرمایه‌های خود باشند و از خرید خودرو در غالب پیش فروش خودداری کنند، ادامه داد: مردم نباید فریب برخی آگهی‌های اغوا کننده پیش فروش خودرو را بخورند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار